توزیع ۸۰ هزارتن برنج و شکر دولتی در سراسر کشور

توزیع ۸۰ هزارتن برنج و شکر دولتی در سراسر کشور


بر اساس مصوبه کمیته‌ی تنظیم بازار ۸۰ هزارتن برنج و شکر در قالب طرح توزیع سبد کالای اساسی ضیافت ماه مبارک رمضان در سراسر کشور توزیع می‌شود.

حسن عباسی معروفان معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: ۳۰ هزار تن برنج مرغوب وارداتی از نوع سفید DM به تناسب جمعیت هر استان در سراسر کشور توزیع شده و حواله کالای هر استان نیز ارسال شده است تا از طریق فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌‌های مصرف کارمندی و کارگری توزیع شود.

عباسی معروفان در مورد قیمت فروش برنج به مباشران توزیع اظهار داشت: این قیمت برای فروشگاه‌های زنجیره‌ای و تعاونی‌های مصرف، درب انبارهای این شرکت به ازای هرکیلو‌گرم ۲۴۰۰ تومان است و قیمت فروش برنج برای مصرف کنندگان نهایی در فروشگاه‌ها به ازای هر کیلو ۲۷۰۰ تومان تعیین شده است.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران در مورد چگونگی توزیع شکر اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، جهت تنظیم بازار ماه مبارک رمضان در مجموع ۵۰ هزارتن شکر سفید درجه یک بین خانوار و صنف و صنعت کشور توزیع خواهد شد.

وی تشریح کرد: ۲۰هزار تن شکر سفید تصفیه شده‌ی درجه یک با توجه به جمعیت هر استان، جهت مصارف خانوار در نظر گرفته شده است که از طریق عاملان توزیع بین مردم توزیع خواهد شد.

معاون شرکت بازرگنی دولتی قیمت شکر تحویلی به عاملین توزیع درب کارخانه به ازای هر کیلو را ۲۵۲۰ تومان اعلام کرد و گفت: عاملان موظف هستند این کالا را حداکثر به قیمت هر کیلو ۲۸۵۵ تومان به مصرف کننده نهایی بفروشند.

معاون بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: ۳۰ هزار تن شکر سفید تصفیه شده‌ی درجه یک نیز جهت مصارف صنف و صنعت استانها در نظر گرفته شده است که صاحبان صنف و صنعت می‌توانند از طریق مراجعه به بورس کالا و یا اخذ حواله مستقیم از شرکت بازرگانی دولتی ایران به تناسب میزان مصرف و پروانه‌ی بهره برداری خود، نسبت به خرید آن اقدام نمایند.

عباسی معروفان تصریح کرد: فروشگاه‌ها و تعاونی‌های عامل توزیع کالاهای اساسی به تشخیص کارگروه تنظیم بازار هر استان و شهرستان و با توجه به پراکنش جمعیتی انتخاب می‌شوند و معاونت‌های اقتصادی و توسعه منابع استانداری‌ها در سراسر کشور مسئولیت نظارت کامل بر توزیع کالاها تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی را بر عهده دارند.

منبع: خبرگزاری فارس

برچسب ها:,,,,

ثبت نظر