اطلاعات لازم جهت خرید برنج هاشمی

برای اطلاع از برنج هاشمی، محصول پر طرفدار و محبوب برنج گیلان و اطلاع از تاریخچه و سرگذشت این برنج خوش پخت و خوش عطر با ما همراه باشید. هم چنین در این مقاله به ارائه مطالبی مفید در رابطه با خرید برنج هاشمی و نگهداری آن خواهیم پرداخت تا به شما در خرید برنجی مرغوب یاری رسانیم.

اهمیت برنج در سفره های ایرانی

برنج جزء لاینفک سفره های ایرانی است که حتی با مدرنیته شدن و لاکچری شدن زندگی ها نه تنها از سفره های ایرانیان رخت نبسته بلکه روز به روز بر محبوبیت آن افزوده می شود. برنج از دیرباز تا به امروز به عنوان وعده غذایی مهم و مغذی در بین ایرانیان به شمار می آید، به گونه ای که حداقل یک وعده غذایی در روز را به خود اختصاص داده است. از این رو با توجه به اهمیت برنج و محبوبیت آن در بین مردم مختلف دنیا به خصوص ایرانیان، به معرفی یکی از بهترین برنج های ایرانی یعنی برنج هاشمی و خرید برنج هاشمی خواهیم پرداخت.

برنج هاشمی توسط یوسف هاشمی کشاورز گیلانی در سال ۶۴ کشف و در سال ۷۰ به بهره برداری رسید. این برنج معطر و خوش طعم که نسبت به دیگر برنج های ایرانی از ساقه باریک تری برخوردار است، در برابر انواع آفت ها و حشره های موذی که به برنج حمله می کنند مقاوم تر است و کمتر دچار آسیب دیدگی می شود، که علت عمده محبوبیت آن در بین برنج کاران ایرانی این موضوع می باشد. برنج هاشمی با پخت و طعم برنج ایرانی بی نظیری که دارد به عنوان یکی از سردمداران برنج ایرانی شناخته می شود که در حال حاضر مزارع و شالیزارهای زیر کشت این برنج، به دیگر مناطق شمالی کشور و استان های مازندران و گلستان نیز راه یافته است.

خرید برنج هاشمی

برای خرید برنج هاشمی درجه یک اینجا کلیک کنید

خرید برنج هاشمی و انواع آن

در خرید برنج هاشمی، باید توجه داشته باشید که این برنج به ۲ نوع برنج سرد و برنج گرم طبقه بندی می شود که به گفته یوسف هاشمی، نوآور برنج هاشمی، نوع سرد این برنج کیفیت بالاتری نسبت به نوع گرم آن دارد. خرید برنج هاشمی به ۲ دسته برنج سفید و برنج دودی تقسیم می شود که هر یک از آنان خواص و طعم خود را دارند و بسته به سلیقه فردی افراد مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از برنج دودی صرفا جهت تنوع و متفاوت شدن طعم غذا استفاده می شود، اگر چه در گذشته از روش دودی کردن برای ماندگارتر کردن غذاها و استفاده طولانی مدت بهره می برده اند. در روش دودی کردن خرید برنج هاشمی، تنها به مدت کوتاهی این برنج ها را با گونی های برنجی از ارتفاعی آویزان کرده و با دود کردن خرده چوب های برخی درختان در اتاقک های مخصوص، سبب دودی شدن این برنج ها می شوند. دودی کردن سبب می شود تا میکرو ارگانیسم ها دیرتر در غذا نفوذ کنند و موجب فساد و خراب شدن زودهنگام برنج نشوند.

برنج هاشمی چه در نوع سفید و چه در نوع دودی آن، عطر خاصی داشته و با برنج های وارداتی و صنعتی کاملاً متفاوت است. در هنگام پخت برنج هاشمی، این برنج عطر و بوی خاصی را به اطراف پراکنده می کند که قطعا بسیار دلپذیر و لذت بخش خواهد بود و به مقدار مناسبی قد می کشد. به گونه ای که از برنج هاشمی که به برنج گیلان نیز شناخته می شود، در مراسم ها و مجالس نیز به صورت چشمگیری استفاده می شود.

نحوه نگهداری و خرید برنج هاشمی

در صورت خرید برنج هاشمی به صورت عمده و مقدار زیاد، مناسب است برخی نکات را در حفظ و نگهداری این طلای ایرانی رعایت کنید. پس از خرید برنج هاشمی، برای جلوگیری از شیوع آفت و رشد شپشک های برنج در این محصول، مناسب است که از قرص برنج و یا استفاده از حبه سیر و نمک بهره ببرید. هم چنین با توجه به گفته محلیان، پس از خرید برنج هاشمی سعی کنید این محصولات را در ارتفاعی نزدیک به زمین قرار دهید، به گونه ای که تماس مستقیم با زمین نداشته باشند. پس از خرید برنج هاشمی، این محصول را در گونی های مناسب برنج نگهداری نمایید و از تماس و تکیه آنان به دیوار جلوگیری کنید. پس از خرید برنج هاشمی هر چند مدت یک‌بار به این برنج ها سر زده و از سالم بودن آنان اطمینان حاصل نمایید.

برای خرید برنج هاشمی درجه یک اینجا کلیک کنید

برنج هاشمی – خرید برنج هاشمی – برنج گیلان

برچسب ها:,,