ویژگی های برنج اعلا و درجه یک علی کاظمی

برنج علی کاظمی در ابتدای دهه شصت توسط یک کشاورز گیلانی که زمان برداشت محصول متوجه تفاوت یکی از خوشه های برنج با سایر برنج ها شد، کشف شده است. برنج علی کاظمی در بسیاری از شهرهای بزرگ کشور مرسوم است. در ادامه به معرفی این برنج محبوب و خوش عطر و بو که از جهش ژنتیکی گونه ای از برنج بینام ایجاد می شود و در ابعاد وسیعی از شالیزارهای استان گیلان کشت می شود، می پردازیم.

درباره علی کاظمی

علی کاظمی متولد دهه بیست خورشیدی در روستای شکارگوراب از توابع فومن است. این مرد باهوش که یکی از نوآوران عرصه کشت اس، برنج طبیعی علی کاظمی را شناسایی کرده و پرورش داده است. او در طی ۷ سال با تکثیر خوشه ها و نگهداری از آن ها توانست برند برنج علی کاظمی را به وجود بیاورد.

ویژگی های برنج علی کاظمی

برنج یکی از اصلی ترین مواد غذایی در سفره ما ایرانی ها است. به همین دلیل خانواده ها در انتخاب و تهیه برنج بسیار دقت می کنند. به جز عطر و بوی فوق العاده برنج علی کاظمی که از ویژگی های بارز این برنج است باید به قد مناسب و کیفیت بالای این برنج نیز اشاره کنیم.

با برنج علی کاظمی شما یکی از مرغوب ترین انواع برنج ایرانی را برای سفره خود و خانواده‌ تان تهیه می کنید. اگر در خرید برنج علی کاظمی تبحر داشته باشید می دانید که اصل این برنج با ارزش که حاصل تلاش های کشاورزان ایرانی است، روشن است و فاقد رگه های طولی و عرضی است. برنج علی کاظمی تو خالی و پوک نیست. برای اینکه این موضوع را متوجه شوید، تعدادی از دانه های برنج علی کاظمی پخته نشده را بجوید، سفتی و دیرتر خرد شدن دانه برنج نشانه کیفیت بالای برنج علی کاظمی است.

جهت خرید برنج علی کاظمی با قیمت مناسب اینجا کلیک کنید

زمانی می توان گفت که در خرید برنج علی کاظمی خبره شده اید که بتوانید کهنه یا تازه بودن برنج را تشخیص بدهید. برنج های تازه کمی مرطوب هستند در حالیکه برنج های قدیمی خشکند و بیشتر آب را در هنگام پختن به خود جذب می کنند.

خرید برنج علی کاظمی
خرید برنج علی کاظمی

پخت برنج علی کاظمی

رنگ دانه برنج علی کاظمی سفید است. این برنج در گروه برنج های با قد متوسط دسته بندی می شود. اندازه برنج علی کاظمی قبل از پخت ۷ میلی متر است. پس از پخت، قد این برنج به ۱۲ میلی متر هم می رسد. برنج علی کاظمی پس از پخت، عطر و طعم محشری دارد که می تواند قد نسبتاً کوتاه این برنج را از یادتان ببرد. عرض دانه خام این برنج حدود دو میلیمتر است. این برنج تازه و درجه یک میزان نشاسته اش بالا است و شیرین مزه است.

پخت برنج علی کاظمی نسبت به سایر برنج ها مناسب تر است و با هر روش پختی می توانید این برنج معرکه را با کیفیت بالا بپزید. جالب است بدانید که این برنج اصلاح و بهینه شده، است و برای افراد مبتلا به سوء تغذیه مناسب بوده و هم چنین در کاهش فشار خون و تری گلیسیرید نقش مهمی را ایفا می کند.

خرید برنج علی کاظمی
خرید برنج علی کاظمی

جهت خرید برنج علی کاظمی با قیمت مناسب اینجا کلیک کنید

برنج علی کاظمی خرید برنج علی کاظمی

برچسب ها:,,

برنج