۵ خواص باورنکردی برنج سفید و قهوه ای

برنج سفید و قهوه ای

۵ خواص باورنکردی برنج سفید و قهوه ای


برنج جزء یکی از اصلی ترین مواد غذایی برای بسیاری از مرد جهان است. اگر چه مقداری از مواد غذایی و ذاتی برنج در طی مراحل تولید کاسته میشود اما باز هم هنگام مصرف دارای ارزش غذایی بسیار بالایی است که دارای خواص درمانی زیاد و بهترین رژیم غذایی می‌باشد.

یک وعده برنج با با ادویه و سبزیجات مختلف میتواند یک وعده غذایی منحصر بفرد و باورنکردنی باشد.

برنج ها به دو دسته اصلی برنج سفید و برنج قهوه ای تقسیم می‌شوند. برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید از غلات بیشتری برخوردار است. دلیل این ادعا به دلیل وجود مقداری زیادی سبوس، آندوسپرم و کربوهیدات در این نوع برنج است در حالی که برنج سفید از سبوس کمتری برخوردار است.

برنج سفید و قهوه ای

انرژی

برنج حاوی قدار زیادی کربوهیدرات است که میتواند به راحتی انرژی مورد نیاز بدن را تامین کند و همچنین باعث بهبود عملکرد مغز شود. کربوهیدرات ها عامل مهم تولید انرژی در بدن میباشند و برای بدن ضروری هستند.

کلسترول

خوردن برنج برای سلامتی بسیار مفید است و مقدار کمی کلسترول و سدیم برخوردار است. سطح پایین چربی، کلسترول و سدیم آن نیز باعث کاهش چاقی و جلوگیری از اضافه وزن میشود.

فیبر

داشتن فیبر در این ماده غذایی میتواند به کنترل سطح قند خون با حد زیادی کمک کند. در هر فنجان برنج قهوه ای ۳.۵ گرم فیبر وجود دارد که این مقدار در برنج سفید حدود ۰.۶ گرم می‌باشد. مصرف فیبر خطر ابتلا به بیماری کلسترول، بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ را به شدت کاهش می‌دهد.

وزن بدن

بدون شک برنج بهترین وعده برای هرگونه رژیم غذایی میباشد. برنج خوب میتواند شما را به وزن ایده آل خود برساند. استفاده از برنج در رژیم های غذایی توسط اکثر پزشکان توصیه می‌شود.

ویتامین ها

این ماده غذایی پر ارزش، سرشار از ویتامین های گروه ب می‌باشد که برای تبدیل غذا به انرژی، عملکر بهتر مغز، بهبود عملکرد سیستم عصبی بدن و نگه داشتن پوست بسیار مفید است. ویتامین ب علاوه بر کمک به سوخت ساز بدن سلامت سیستم ایمنی بدن را نیز بهبود می‌بخشد.

برچسب ها:,,,,,,,,,

ثبت نظر