چگونه بهترین برنج را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم)

برنج

چگونه بهترین برنج را انتخاب کنیم؟ (قسمت دوم)


به دنبال سالم ترین گزینه ها در فروشگاه مواد غذایی

برنج

۱- غلات کامل

هر زمان که میخواهید برنج سالم و مغذی خریداری کنید به دنبال برنجی از نوع غلات کامل باشید.

  • مهم این است که یک برنج را به عنوان غلات کامل در نظر بگیریم زیرا این نسخه از برنج دارای مواد مغذی بیشتری است. غلات کامل کمتر از غلات های تصفیه شده پردازش میشود که همه مواد مغذی مفید را دست نخورده نگه می دارند.
  • غلات های ۱۰۰٪ غنی در فیبر، پروتئین، ویتامین ها و مواد معدنی در مقایسه با غلات های تصفیه شده بیشتر است. اگر میخواهید برنج بخرید، همیشه نوع ۱۰۰٪ غلات کامل را انتخاب کنید.
  • سعی کنید استفاده از برنج سفید را محدود کنید. مهم نیست که آیا برنج باسماتی، برنج دانه بلند یا برنج سوشی است، اگر آن نوع برنج سفید است، مواد مغذی پایین تری دارد.
قهوه ای

۲- برنج حداقل پردازش شده

برنج حداقل پردازش شده را انتخاب کنید. هنگامی که شما برای خرید برنج به سوپرمارکت می روید، خواهید دید که مجموعه ای از انواع برنج وجود دارد. اگر چه این برای مصرف کنندگان عالی است، اما وقتی می خواهید یک برنج مغذی و سالم برای پخت در خانه پیدا کنید، کار سخت میشود.

  • یکی از بهترین کارها این است که بدنبال یک جعبه یا کیسه ای از برنج کامل دانه ای ساده بروید. این موارد ممکن است در کیسه های فله در فروشگاه مواد غذایی یافت شود. آنها هیچ افزودنی یا ادویه ای ندارند.
  • مراقب برنج مخلوط باشید. اگرچه ممکن است خوب بنظر بیایید، اما ممکن است مقدار قابل توجهی نمک به آنها اضافه شده باشد. بهتر است برنج ساده خود را خریده و ادویه جات را در خانه اضافه کنید.
  • اگر شما یک مخلوط برنج بسته بندی شده یا مخلوط برنج چاشنی بخرید، برچسب را بخوانید تا ببینید چه چیزی در آن وجود دارد. نگاه کنید به اطمینان از برنج ۱۰۰٪ غلات کامل (برنج قهوه ای، برنج وحشی یا برنج باماتی قهوه ای) و اینکه ادویه ها بر روی پاکت درج شده باشد.
یخی

۳- برنج های یخ زده یا نیمه پخته شده

سعی کنید برنج های یخ زده یا نیمه پخته شده را امتحان کنید :

  • اگر بخواهید بعضی از این ریز دانه های مغذی را به وعده های غذایی خود اضافه کنید، بدلیل نیمه پخت بودن آنها سریع آماده میشوند.

۴- برنج ارگانیک

گزینه دیگری که ممکن است بخواهید به دنبال آن باشید، برنج ارگانیک است. چون محتوای مواد مغذی در مقایسه با برنج معمولی افزایش یافته است، برخی از مزایای انتخاب ارگانیسم نیز وجود دارد :

  • هنگامی که شما برنج میخرید به مخلوط برنج که ۱۰۰٪ ارگانیک هستند، نگاه کنید. این به این معنی است که آنها از قوانین گواهی Organic USDA پیروی می کنند.
  • کشاورزان از انواع مختلف آفت کش ها در گیاهان برنج استفاده می کنند. خرید برنج ارگانیک به شما این امکان را می دهد که از آفت کش ها و بقایای باقی مانده بر روی غلات برنج جلوگیری کنید.
  • توجه داشته باشید که بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما نوع ارگانیک را انتخاب می کنید یا نه ارزش تغذیه ای برنج باقی می ماند .

منبع : www.wikihow.com

ثبت نظر