معرفی و آشنایی با خرید برنج ایرانی

انواع برنج

معرفی و آشنایی با خرید برنج ایرانی


خرید برنج ایرانی در سبد کالای ایرانی یکی از پر مصرف ترین وعده های غذایی در ایران است به طوری که اکثر غذاهای ایرانی مانند قرمه سبزی یا قیمه و برخی دیگر از غذاهای ایرانی اغلب دارای برنج می باشند. به صورت کلی نیز مراحل کاشت، داشت و برداشت برنج بر خلاف دیگر غذاها و حبوبات از سختی های به خصوصی برخوردار است و تهیه این محصول بسیار سخت بوده و نیازمند آب فراوانی می باشد. شاید به همین دلیل است که برنج در شمال ایران که آب به وفور وجود دارد کشت می شود. در بین برنج های خارجی و ایرانی نیز برنج ایرانی از کیفیت و مرغوبیت فراوانی برخوردار است و مشتریان خاص خود را دارد. در ادامه می خواهیم شما را با انواع خرید برنج آشنا کنیم سپس به انواع برنج خواهیم پرداخت که اطلاعات کافی را در خرید برنج خود داشته باشید.

خرید برنج

انواع خرید برنج

برنج ایرانی با روش های مختلفی امروزه قابل خریداری است. در عصر تکنولوژی و ارتباطات نیز بدون شک شما حتی بدون مراجعه فیزیکی و به صورت اینترنتی می توانید محصول، کالا یا خدمات مورد نیاز خود را دریافت کنید. برنج نیز از این قاعده مستثنا نیست. شما تنها با چند کلیک در رایانه شخصی خود می توانید برنج مورد نظر خود را با کیفیت و هزینه مورد نظر خودتان خریداری کنید و حتی در برخی سایت ها در درب منزل خود برنج را تحویل بگیرید. در خرید برنج به صورت اینترنتی شما از مزیت هایی برخوردار هستید که در هر لحظه از روز می توانید سفارش خود را اینترنتی ثبت کنید و در روز های کاری یا حتی غیر کاری سفارش برنج خود را درب منزل تحویل بگیرید. البته امروزه با توجه به افزایش کلاه برداری های اینترنتی می بایست مراقب سودجویان اینترنتی در خرید برنج باشید و خرید خود را از سایت های معتبر انجام دهید که این موضوع از معایب خرید برنج به صورت اینترنتی می باشد. در ادامه شما را با انواع برنج آشنا می کنیم که در خرید خود اطلاعات کافی را از برنج خریداری شده داشته باشید.

انواع برنج

انواع برنج

برنج ها با توجه به کیفیت دارای قیمت های مختلفی می باشند و همچنین در خرید برنج، محصول در بسته های مختلفی از جمله کیسه های ده کیلویی، چهل کیلویی و در برخی موارد با توجه به میزان درخواست شما برنج ارسال می گردد. اگر بخواهیم به محبوب ترین و معروف ترین نوع برنج اشاره کنیم، برنج طارم هاشمی را می توان نام برد که به خودی خود متعلق به استان گیلان می باشد. این برنج بعد از پخت تا مدت زیادی کیفیت خود را حفظ می کند. برنج طارم هاشمی از انواع مختلفی همچون طارم عطری، طارم سنگسری، طارم چینی و طارم امر الهی تشکیل شده است. برنج طارم دم سیاه نیز از دیگر انواع برنج های مرغوب ایرانی می باشد که دارای برنج های قلمی شکل بوده و رنگ آن ها سفید متمایل به کرمی رنگ است. این نوع برنج نیز طرفداران خاص خود را داشته و دارای پخت بسیار مناسب و عطری دل نشین می باشد. این نوع برنج بعد از پخت به اندازه کافی قد می کشد و حجیم تر می شود که یکی دیگر از عوامل محبوبیت این برنج است. از دیگر ویژگی های برنج دم سیاه می توان به ویژگی پخت و گرم کردن چند باره آن اشاره کرد. برنج دم سیاه بعد از پخت تا دو الی سه بار گرم کردن نیز کیفیت اولیه خود را حفظ می کند.

برچسب ها:,,

ثبت نظر